<
SATURDAY PROGRAMS & MAKE-UP GAMES - FALL 2017 (If you find a discrepancy between the BAYS Schedule and this schedule, please email: schedules@lexingtonunited.org)
KEY:
Gray box means NOT available

Red letters: exceptions or make-up games/game changes
Purple letters: HS & LPDA games
Field sizes 7v7, 11v11 7v7, 11v11 9v9 11v11 7v7, 11v11 9v9, 11v11 9v9 Multiple small fields 9v9 7v7
Week 1 9/9 Adams Lincoln 1
Lincoln 2
Lincoln 3 Center Track Clarke
Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Nayak
G6 Elefante
G8 Murphy B3/4 Boys In-town   G6 Piantedosi B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00    
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Hamilton
G5 Larson
G5 Goodwin
G8 Ma B3/4 Boys In-town   G5 Kvaal B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00    
12:00 - 01:30   G4 Melchert
B4 Ashton
B5 Goodell
B5 Moody
B8 Gong B3/4 Boys In-town    

TOPS 12:30 - 2:00 PM

   
01:30 - 03:00   B4 Apstein
B4 Khondker
B5 Gauld
B5 Fairbairn
B8 Houston   B8 Massicott   N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Amorrortu B6 Keis
B6 Parsons
B8 McCarty            
04:30 - 06:00     B6 Arakelian
B6 Claesson
             
06:00 - 07:30                    
Week 2 9/16 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30   G3/4 Girls In-town G6 Cheng G8 Barrett B3/4 Boys In-town     B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00
BK (Boys U6) 8:45 - 10:00
 
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Miller
G5 Goodwin G8 Crane B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   B4 Brandon
B4 Mandelia
B5 Bendlin
G5 Lloyd
B8 Galioglu B3/4 Boys In-town     TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00   B4 Kullgren
B4 Reilly
B5 Shalabi
B5 McDonnell
B8 Smith   B8 Massicott   N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Sanrame B6 Kanashiro
B6 Porter
B8 Courduvelis   B8 Amorrortu (was away)        
04:30 - 06:00     B6 Arakelian
B6 Tibbetts
             
06:00 - 07:30                    
Week 3 9/23 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30 Field closed - program cancelled
G3/4 Girls In-Town
    G8 Murphy B3/4 Boys In-town   G6 Nayak B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00
BK (Boys U6) 8:45 - 10:00
   
10:30 - 12:00 Field closed - program cancelled
G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Miller moved to 10:45 AM start at Muzzey
    G8 Ma B3/4 Boys In-town   G5 Larson B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
G5 Kvaal G4 Miller 10:45 AM start (was on Adams)
12:00 - 01:30   B4 Melchert
B4 Ashton
B5 Martinez
B5 Goodell
B8 Gong B3/4 Boys In-town   B5 Moody TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00   B4 Apstein
B4 Singh
B5 Gauld
B5 Fairbairn
B8 Smith B4 Khondker     N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Amorrortu B6 Keis
B6 Parsons
B8 McCarty            
04:30 - 06:00     B6 Ray
B6 Tibbetts
             
06:00 - 07:30                    
Week 4 9/30 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G8 Crane G6 Elefante
G6 Nayak
G8 Murphy HOLD: G3/4 In-town Girls Make up games from 9/23 Available after 9:30 am
B6 Kanashiro Start @ 10:00 AM (was 10/7)
G6 Piantedosi    
10:30 - 12:00   G4 Hamilton 9/28: G5 Lloyd 5:30 PM @ Lincoln 2
G5 Goodwin
G5 Kvaal (moved from Estabrook)
G8 Ma HOLD: G3/4 In-town Girls Make up games from 9/23

B6 Kanashiro end at 11:30 AM

       
12:00 - 01:30   B4 Brandon
B4 Mandelia
B5 Martinez
B5 Bendlin
B8 Massicott            
01:30 - 03:00   B4 Apstein
B4 Singh
B5 McDonnell
B5 Fairbairn
B8 Houston 10/1: B4 Khondker 5:00 PM on Muzzey B8 Gong   N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Amorrortu B6 Keis B8 McCarty            
04:30 - 06:00     B6 Ray
B6 Claesson
             
06:00 - 07:30                    
Week 5 10/7 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Cheng
B6 Keis (was away)
G8 Barrett cancelled, re-schedule TBD B3/4 Boys In-town   8:30 am Start B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Miller
G5 Larson   B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   G4 Melchert
9/29: B4 Ashton 5:30 PM at Lincoln 1
B5 Goodell
B5 Moody
B8 Galioglu B3/4 Boys In-town   B5 Bendlin (was away) TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00   B4 Kullgren
B4 Reilly
B5 Gauld
B5 Shalabi
B8 Smith       N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Sanrame 9/30: B6 Kanashiro 10:00 AM at Clarke
B6 Porter postponed, re-schedule TBD
B8 Courduvelis            
04:30 - 06:00     B6 Arakelian
B6 Tibbetts
             
06:00 - 07:30                    
Week 6 10/14 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Cheng G8 Barrett B3/4 Boys In-town   8:30 am Start B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Miller
G5 Lloyd G8 Crane B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   B4 Brandon
B4 Mandelia
B5 Martinez
B5 Bendlin
B8 Galioglu B3/4 Boys In-town   N/A after 2:00 PM
12:30 PM: B6 Kanashiro
TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00   B4 Singh
B4 Reilly
B5 Shalabi
B5 McDonnell
B8 Smith B4 Kullgren     N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Sanrame B6 Porter B8 Courduvelis            
04:30 - 06:00     B6 Ray
B6 Tibbetts
             
06:00 - 07:30                    
Week 7 10/21 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30 G3/4 Girls In-town G8 Murphy G6 Elefante
G6 Nayak
  B3/4 Boys In-town   G6 Piantedosi B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00 G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Hamilton
G8 Ma G5 Larson
G5 Kvaal
  B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   G4 Melchert
B4 Ashton
B5 Martinez
B5 Goodell
N/A Until 12:30 PM B3/4 Boys In-town B8 Gong B5 Moody TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00   B4 Apstein
B4 Singh
B5 Gauld
B5 Fairbairn
B8 Houston B4 Khondker     N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Amorrortu B6 Keis
B6 Parsons
B8 McCarty            
04:30 - 06:00     B6 Ray
B6 Claesson
             
06:00 - 07:30                    
Week 8 10/28 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Elefante
G6 Cheng
G8 Barrett B3/4 Boys In-town   G6 Piantedosi B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Hamilton
G5 Lloyd
G5 Goodwin
G8 Crane B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   B4 Brandon
B4 Mandelia
B5 Bendlin
B6 Claesson
B8 Galioglu B3/4 Boys In-town     TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00   B4 Kullgren
B4 Reilly
B5 Shalabi
B5 McDonnell
B8 Houston       N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Massicott B6 Porter
B6 Kanashiro
B8 Sanrame   B8 Courduvelis B6 Arakelian      
04:30 - 06:00                    
06:00 - 07:30                   
Week 9 11/4 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Cheng G8 Barrett B3/4 Boys In-town  
B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Miller
G5 Larson   B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   G4 Melchert
B4 Ashton
B5 Goodell
B5 Moody
B8 Galioglu B3/4 Boys In-town          
01:30 - 03:00   B4 Kullgren
B4 Reilly
B5 Gauld
B5 Shalabi
B8 Smith       N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Sanrame B6 Kanashiro
B6 Porter
B8 Courduvelis     B6 Parsons      
04:30 - 06:00     B6 Arakelian
B6 Tibbetts
             
06:00 - 07:30                    
Week 10 11/11 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Elefante
G6 Nayak
10/22: G8 Murphy 8:30 AM at Center B3/4 Boys In-town   G6 Piantedosi B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Hamilton
G5 Lloyd
G5 Goodwin
G8 Ma B3/4 Boys In-town   G5 Kvaal B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   B4 Brandon
B4 Mandelia
B5 Martinez
B5 Bendlin
G8 Crane cancelled, re-schedule TBD B3/4 Boys In-town B8 Gong B6 Parsons (was away)      
01:30 - 03:00   B4 Apstein
B4 Singh
B5 Fairbairn
B5 McDonnell
B8 Houston B4 Khondker B8 Massicott   N/A after 2:30 PM    
03:00 - 04:30
B8 Amorrortu B6 Keis (now away)
B6 Parsons
B8 McCarty            
04:30 - 06:00     B6 Ray
B6 Claesson
             
06:00 - 07:30                    
Week 11 11/18 Adams Lincoln 1
Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook

Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30                  
10:30 - 12:00                    
12:00 - 01:30                    
01:30 - 03:00                    
03:00 - 04:30                    
04:30 - 06:00                    
06:00 - 07:30