<
SATURDAY PROGRAMS & MAKE-UP GAMES - FALL 2018 (If you find a discrepancy between the BAYS Schedule and this schedule, please email: schedules@lexingtonunited.org)
KEY:
Gray box means NOT available

Red letters: exceptions or make-up games/game changes
Purple letters: HS & LPDA games
Field sizes 2 7v7 fields or 1 11v11 field 2 7v7 fields or 1 11v11 field 2 9v9 fields or 1 11v11 field 1 11v11 field 2 7v7 fields or 1 11v11 field 2 9v9 fields or 1 11v11 field 1 9v9 field Multiple small fields 1 9v9 field 1 7v7 field
Week 1 9/8 Adams Lincoln 1
Lincoln 2
Lincoln 3 Center Track Clarke
Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Kvaal
G8 Murphy B3/4 Boys In-town     B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00
BK (Boys U6) 8:45 - 10:00
   
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Falk
G5 White
G5 Melchert
G8 Evron B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30 G4 Ready cancelled (new date TBD); field will be used for G4 Ready practice G4 Ornstein
B4 Raiche
B5 Ashton
B5 Reilly
G8 Piantedosi B3/4 Boys In-town     TOPS 12:30- 2 PM    
01:30 - 03:00   B4 Kingsbury
B4 Cautela
B5 Pirio
B5 Baharloo
B8 Arakelian       TOPS until 2 PM    
03:00 - 04:30
B8 Keis B6 Martinez
B6 Moody(Shadows)
B8 Porter            
04:30 - 06:00   B8 Claesson B6 Moody(Phoenix)
B6 Gauld
             
06:00 - 07:30                    
Week 2 9/15 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30 G3/4 Girls In-town LHS LHS G8 Wu B3/4 Boys In-town   G6 Larson B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00
BK (Boys U6) 8:45 - 10:00
 
10:30 - 12:00 G3/4 Girls In-town (half-field) G4 Khetan LHS LHS G8 Crane B3/4 Boys In-town   G6 Sturiale B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   B4 Canes
G4 Callahan
G6 Hamilton
G5 Viana
B8 Balagurusamy B3/4 Boys In-town     TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00 B4 Bausemer B4 Lynch
B4 Alves
B5 Mandelia
B5 Thompson
B8 Tibbets       TOPS until 2 PM    
03:00 - 04:30
B8 Lloyd B6 Goodell
B5 Kullgren
B8 Nazeeri            
04:30 - 06:00 B8 Claesson B8 McBrinn B6 McDonnell
B6 Reisig
             
06:00 - 07:30                    
Week 3 9/22 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town

G6 Lloyd
G6 Kvaal

G8 Murphy B3/4 Boys In-town   B6 Martinez starts @8:30am (was 10/6) B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00
BK (Boys U6) 8:45 - 10:00
   
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field) G4 Falk

G5 Melchert
G5 White

G8 Crane B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   B4 Raiche
G4 Ready
B5 Ashton
B5 Reilly
G8 Piantedosi B3/4 Boys In-town     TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00   B4 Cautela
B4 Kingsbury
B6 Gauld
B5 Pirio
G8 Evron       TOPS until 2 PM    
03:00 - 04:30
B8 Keis B6 Martinez
B6 Moody(Shadows)
B8 Nazeeri            
04:30 - 06:00   B8 Tibbetts B6 McDonnell
             
06:00 - 07:30                    
Week 4 9/29 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30 N/A 9/29:
G3/4 In-town (moved to Muzzey)
LHS LHS G8 Wu B3/4 Boys In-town   G6 Kvaal B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00
BK (Boys U6) 8:45 - 10:00
  G3/4 In-town (moved from Adams)
10:30 - 12:00 N/A 9/29:
G3/4 Girls In-town (moved to Muzzey)
G4 Callahan (moved to  Center @ 12)
LHS LHS G8 Evron B3/4 Boys In-town   G5 Hamilton B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
  G3/4 In-town (moved from Adams)
12:00 - 01:30 N/A 9/29 B4 Raiche
B4 Ornstein
B5 Thompson
G5 White
G8 Piantedosi B3/4 Boys In-town
G4 Callahan (moved from Adams @ 10:30am)
  B6 Moody(Phoenix) TOPS 12:30-2 PM   G3/4 In-town (moved from Adams)
01:30 - 03:00 N/A 9/29:
B4 Kingsbury (moved to Center)
B4 Canes
B4 Cautela
B5 Mandelia
B5 Pirio
B8 Arakelian B4 Kingsbury (moved from Center)
    TOPS until 2 PM    
03:00 - 04:30 N/A 9/29
B8 Lloyd B5 Reilly
B5 Baharloo
B8 Porter            
04:30 - 06:00 N/A 9/29 B8 McBrinn B6 Reisig
B6 Goodell
             
06:00 - 07:30                    
Week 5 10/6 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 lloyd
G6 Larson
G8 Murphy cancelled (new date 10/1 at 5:45pm on Clarke B3/4 Boys In-town     B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Ready
G5 Melchert
G6 Sturiale
G8 Crane cancelled (new date TBD) B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30 G4 Falk B4 Bausemer
G4 Khetan
B5 Ashton cancelled (new date 9/28 at 5:15pm on Harrington 1)
G5 Viana
B8 Balagurusamy B3/4 Boys In-town     TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00   B4 Lynch
B4 Alves
B5 Kullgren
B5 Moody(Shadows)
B8 Tibbetts       TOPS until 2 PM    
03:00 - 04:30
B8 Keis B6 Martinez cancelled (new date: 9/22 Estabrook @8:30am)
B6 Gauld
B8 Nazeeri            
04:30 - 06:00   B8 Claesson B6 McDonnell              
06:00 - 07:30                    
Week 6 10/13 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Larson
G6 Sturiale
G8 Wu B3/4 Boys In-town   G6 Lloyd B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Callahan
G5 Hamilton
G5 Viana
G8 Crane B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30  
B4 Bausemer
B4 Khetan
B5 Thompson
B5 Kullgren
B8 Balagurusamy B3/4 Boys In-town     TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00 B4 Alves B4 Canes
B4 Lynch
B5 Mandelia
B6 McDonnell
B8 Tibbetts       TOPS until 2 PM    
03:00 - 04:30
B8 Lloyd B6 Goodell
B6 Reisig
B8 Nazeeri            
04:30 - 06:00   B8 McBrinn                
06:00 - 07:30                    
Week 7 10/20 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30 G8 Murphy G3/4 Girls In-town G6 Kvall
G6 Lloyd
LHS B3/4 Boys In-town   G5 Melchert B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00 G8 Evron
G3/4 Girls In-town (half-field) G4 Falk LHS LHS B3/4 Boys In-town   G5 White B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30 G8 Piantedosi G4 Ornstein
G4 Ready
N/A until 12:30 PM LHS N/A Until 12:30 LHS B3/4 Boys In-town   B5 Reilly TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00 B4 Raiche B4 Cautela
B4 Kingsbury
B5 Ashton
B5 Baharloo
B8 Arakelian       TOPS until 2 PM B5 Pirio  
03:00 - 04:30
B8 Keis B6 Martinez
B6 Moody(Shadows)
B8 Porter            
04:30 - 06:00   B8 Claesson B6 Moody(Phoenix)
B6 Gauld
             
06:00 - 07:30                    
Week 8 10/27 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Larson
G6 Sturiale
G8 Wu B3/4 Boys In-town     B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Callahan
G5 Hamilton
G5 Viana

B8 Balagurusamy B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30

B4 Canes
G4 Ornstein

B4 Bausemer
B4 Khetan
B5 Thompson
B6 Moody(Phoenix)
B8 Claesson B3/4 Boys In-town   B5 Kullgren TOPS 12:30 - 2:00 PM    
01:30 - 03:00 B8 Arakelian B4 Alves
B4 Lynch
B5 Mandelia
B5 Baharloo
B8 McBrinn       TOPS until 2 PM    
03:00 - 04:30
B8 Lloyd B6 Goodell
B6 Reisig
B8 Porter            
04:30 - 06:00                    
06:00 - 07:30                   
Week 9 11/3 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town G6 Larson
G6 Lloyd
G8 Murphy B3/4 Boys In-town  
B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Falk
G5 Melchert
G5 Viana
G8 Crane B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30   G4 Ready
G4 Khetan
G6 Sturiale
B6 Moody(Shadows)
B8 Balagurusamy B3/4 Boys In-town     TOPS 12:30-2 PM    
01:30 - 03:00 B4 Lynch B4 Alves
B4 Bausemer
B5 Ashton
B5 Kullgren
B8 Tibbetts       TOPS until 2 PM    
03:00 - 04:30
B8 Keis B6 Martinez
B6 Gauld
B8 Nazeeri            
04:30 - 06:00     B6 McDonnell
             
06:00 - 07:30                    
Week 10 11/10 Adams Lincoln 1 Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30
G3/4 Girls In-town

G6 Kvaal

G8 Wu B3/4 Boys In-town     B2 and G2 (All U8) 8:30 - 10:00 BK (Boys U6) 8:45 - 10:00  
10:30 - 12:00   G3/4 Girls In-town (half-field)
G4 Callahan
G5 White
G5 Hamilton
G8 Evron B3/4 Boys In-town     B1 and G1 (All U7) 10:30 - 12:00
GK (Girls U6) 10:45 - 12:00
   
12:00 - 01:30 B4 Cautela B4 Raiche
G4 Ornstein
B5 Thompson
B6 Moody(Phoenix)
G8 Piantedosi
B3/4 Boys In-town     TOPS 12:30-2 PM    
01:30 - 03:00 B8 McBrinn B4 Kingsbury
B4 Canes
B5 Mandelia
B5 Reilly
B8 Arakelian            
03:00 - 04:30
B8 Lloyd B5 Pirio
B5 Baharloo
B8 Porter            
04:30 - 06:00     B6 Goodell
B6 Reisig
             
06:00 - 07:30                    
Week 11 11/17 Adams Lincoln 1
Lincoln 2 Lincoln 3 Center Track Clarke Estabrook
Diamond Harrington Muzzey
09:00 - 10:30                  
10:30 - 12:00                    
12:00 - 01:30                    
01:30 - 03:00                    
03:00 - 04:30                    
04:30 - 06:00                    
06:00 - 07:30