SATURDAY SCHEDULE - Fall 2021
If you find a discrepancy between the BAYS schedule and this schedule, please email: schedules@lexingtonunited.org

Key:
Gray box means NOT available
Red letters: exceptions or make-up games/changes

 

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

Total Games

Field lining

two 7v7 or one 11v11

two 9v9 or one 11v11

11v11

one 11v11

two 7v7 or one 11v11

two 9v9 or one 11v11

one 11v11

9v9

two 9v9

7v7

2021-09-11

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

23

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Andrews/G6-Pafume

G8-Hamilton

in-town boys

in-town boys

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G5-Jones/G5-Montgomery

G8-Khetan

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Mason/G4-Walsh

B5-Bettencourt/B5-Condori

B8-Alves

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Jo/B4-Bennett

B5-Agresta/B5-Rose

B8-Urdan

 

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Alves/B4-Stevenson

B6-Minogue/B6-Brandon

B8-Thompson

B8-Raiche

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

B6-Ryan/open

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-09-18

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

21

9am - 10.30am

n/a

n/a

G8-Falk

in-town boys

in-town girls

n/a

K-2 program

G5-Snyder

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

n/a

n/a

G8-Aggarwal

in-town boys

in-town girls

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Pusatere/ G4-Filstrup

G6-Hadsell/ G6-Conrad

G8-Callahan

n/a

in-town boys

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Crema/ B4-Parsons

B5-Green/B5-Cho

B8-Bausemer

 

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Kamath/ B4-Stevenson

B6-Brenneman/ B5-Gauld

B8-Singh

B8-Millet

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

B6-Belin/B6-Wright

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-09-25

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

20

9am - 10.30am

in-town girls

G8-Callahan

G8-Khetan

in-town boys

in-town boys

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G6-Andrews/G6-Pafume

 

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Mason/G4-Walsh

G5-Jones/G5-Montgomery

B8-Urdan

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Jo/B4-Alves

B5-Bettencourt/B5-Agresta

B8-Raiche

 

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Bennett

B5-Rose/B6-Wright

B8-Thompson

 

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

B6-Brandon/B6-Brenneman

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-10-02

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

24

9am - 10.30am

in-town girls

G5-Das/ G5-Montgomery

G8-Falk

in-town boys

in-town boys

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G6-Andrews/ G6- Pafume

G8-Aggarwal

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Mason/ G4-Walsh

B5-Bettencourt/ B5- Cho

G8-Hamilton

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Crema/ B4-Kamath

B5-Condori/ B5-Rose

B8-Singh

B8-Bausemer

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Bennett/ B4 Stevenson

B6-Ryan/ B6-Belin

B8-Alves

B8-Millet

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

B6-Minogue

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-10-09

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

20

9am - 10.30am

in-town girls

G8-Callahan

G8-Khetan

in-town boys

in-town boys

n/a

K-2 program

 G5-Snyder

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G6- Hadsell/ G6-Conrad

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Filstrup/ G4-Pusatere

G5-Jones

 

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4- Alves/ B4-Jo

B5-Wright/ B6-Brandon

B8-Raiche

 

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Parsons

B5-Green/ B5 Gauld

B8-Urdan

B8-Thompson

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:01:430pm

 

B6-Brenneman/ B5-Agresta

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-10-16

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

21

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Hadsell/ G6-Conrad

G8-Falk

in-town boys

in-town boys

n/a

K-2 program

G5-Snyder

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G5-Das/ B5-Gauld

G8-Aggarwal

in-town boys

 

n/a

K-2 program

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Filstrup/ G4-Pusatere

B5-Green/ B5 Cho

G8-Callahan

n/a

 

n/a

K-2 program

B6-Wright

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Crema/ B4 Parsons

B6-Brenneman/B6-Belin

B8-Bausemer

 

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Kamath

n/a

B8-Singh

B8-Millet

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-10-23

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

22

9am - 10.30am

in-town girls

G5-Jones/ G6 Pafume

G8-Hamilton

in-town boys

in-town boys

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G6-Andrews/ G5-Montgomery

G8-Khetan

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Mason/G4-Walsh

B5-Bettencourt/ B5-Condori

B8-Alves

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Jo/ B4-Alves

B5-Rose/ B5-Agresta

B8-Raiche

 

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Bennett

B6-Ryan/ B6-Minogue

B8-Urdan

B8-Thompson

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

B6-Brandon

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-10-30

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

24

9am - 10.30am

in-town girls

G5-Das

G8-Falk

in-town boys

in-town boys

n/a

K-2 program

 G5-Snyder

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G6-Hadsell/ G6-Conrad

G8-Aggarwal

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Filstrup/ G4-Pusatere

B6-Minogue

G8-Hamilton

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Crema/ B4-Parsons

B5-Green/ B5-Cho

B8-Bausemer

B8-Alves

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Kamath/ B4-Stevenson

B5-Condori/ B5-Gauld

B8-Singh

B8-Millet

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

B6-Ryan/ B6-Belin

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-11-06

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

20

9am - 10.30am

in-town girls

B6-Brandon

G8-Khetan

in-town boys

in-town boys

n/a

K-2 program

G5-Snyder

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G6-Hadsell/ G6-Conrad

G8-Callahan

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Filstrup/ G4-Pusatere

G5-Jones

B8-Urdan

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Alves/ B4-Jo

B5-Green/ B5-Gauld

B8-Raiche

 

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4- Parsons

B5-Wright/ B6-Agresta

 

B8-Thompson

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

B6-Brenneman

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-11-13

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

24

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Andrews/ G6-Pafume

G8-Falk

in-town boys

in-town boys

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G5-Montgomery/ G5-Das

G8-Aggarwal

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Mason-Yildizyan/ G4-Walsh

B5-Bettencourt/ B5-Cho

G8-Hamilton

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Bennett/ B4-Stevenson

B5-Rose/ B5-Condori

B8-Bausemer

B8-Alves

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Crema/ B4-Kamath

B6-Belin/ B6-Ryan

B8-Singh

B8-Millet

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

B6-Minogue

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-11-14

Lincoln 1

Lincoln 2

Lincoln 3

Adams

Center

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

1

9am - 10.30am

in-town girls

 

 

in-town boys

in-town boys

n/a

 

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

G5-Das

 

 

in-town boys

n/a

 

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

 

 

 

 

n/a

n/a

 

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

 

 

 

n/a

 

n/a

 

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

 

 

 

n/a

 

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

220

Tied out to Bays