SATURDAY SCHEDULE - Fall 2022
If you find a discrepancy between the BAYS schedule and this schedule, please email: schedules@lexingtonunited.org

Updated 9/23/2022
Gray box means NOT available
Black = BAYS games
X = cancelled

 

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

Total Games

Field lining

two 7v7 or one 11v11

two 9v9 or one 11v11

11v11

one 11v11

two 7v7 or one 11v11

two 9v9 or one 11v11

one 11v11

9v9

two 9v9

7v7

2022-09-10

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

23

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Jones

G8-Callahan

n/a

in-town boys

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Walsh/ G5-O Donoghue

G8-O'Mahony

n/a

in-town boys

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Powell/G4-Ready

B5-Parsons/ B5-Thompson

G8-Li

n/a

G4-Weeks

n/a

K-2 program

B6-Der Avedisian

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Trementozzi/B4-Wise

B5-Alves/ B5-Crema

B8-Ryan

 

n/a

n/a

TOPS

n/a

B6-Yoon

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Terborgh/ B4-Gosavi

n/a

B8-Kanashiro

 

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

B8-Koha

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-09-17

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

 

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

21

9am - 10.30am

in-town girls

G8-Falk

n/a

n/a

in-town boys

n/a

K-2 program

G6-Pinto

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Daggett/ G5-Johnsen

n/a

n/a

in-town boys

n/a

K-2 program

G6-Goodwin

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Jones/ G4-Wilson

G8-Conrad

n/a

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Hoefkens/ B4-Alimi

B5-Farrell/ B5-Eastwood

B8-Alves

n/a

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Jones/ B4-Kamich

B6-Green/ B5-Jo

B8-Urdan

B8-Minogue

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

B8-Singh

B6-Condori/ B6-Cho

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-09-24

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

20

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Snyder/ G6-Jones

G8-Callahan

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Johnsen/ G5-O Donoghue

G8-O'Mahony

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

X G4-Powell/G4-Weeks

B5-Parsons

G8-Li

n/a

G4-Ready

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Trementozzi/B4-Wise

B5-Jo/ B5-Farrell

B8-Ryan

n/a

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Terborgh/ B4-Gosavi

B6-Der Avedisian/ B6-Agresta

 

 

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

B8-Singh

B8-Kanashiro

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-10-01

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

24

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Snyder/ G6-Pinto

G8-Callahan

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Walsh/ G5-O Donoghue

G8-O'Mahony

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Jones/ G-4 Powell

B5-Thompson/ B5-Parsons

B8-Minogue

n/a

G4-Wilson

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Hoefkens/ B4-Wise

B5-Alves/ B5-Crema

B8-Urdan

n/a

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Terborgh/ B4-Kamich

B6-Green/ B6-Agresta

B8-Alves

B8-Koha

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

B4 Gosavi

B6-Yoon

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-10-08

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

20

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Jones/ G6-Goodwin

G8-Conrad

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Daggett/ X G5-Johnsen

G8-Falk

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Ready/ G4-Weeks

B5-Eastwood

G8-Li

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Trementozzi/B4-Alimi

X B5-Jo/B5-Farrell

B8-Ryan

n/a

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Jones

B6-Der Avedisian/ X B6-Cho

X B8-Kanashiro

 

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

B8-Singh

B6-Condori

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-10-15

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

21

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Pinto/ G6-Snyder

G8-Conrad

in-town boys

 

n/a

K-2 program

G6-Goodwin

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Daggett/ G5-Johnsen

G8-Falk

in-town boys

 

n/a

K-2 program

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Jones/ G4-Wilson

B5-Eastwood/ B5-Jo

B8-Minogue

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Hoefkens/ B4-Alimi

B6-Green/ B5-Farrell

B8-Alves

n/a

n/a

n/a

TOPS

n/a

B6-Agresta

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Jones/ B4-Kamich

n/a

B8-Urdan

 

n/a

n/a

n/a

n/a

B6-Condori/ B6-Cho

n/a

4:30pm - 6:00pm

B8-Singh

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-10-22

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

22

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Jones/ G6-Snyder

G8-Callahan

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Walsh/ 5-O Donoghue

G8-O'Mahony

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Weeks/G4-Ready

B5-Thompson/ B5-Parsons

G8-Li

n/a

G4-Powell

n/a

K-2 program

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Trementozzi/B4-Wise

B5-Alves/ B5-Crema

B8-Ryan

n/a

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Terborgh/ B4-Gosavi

B6-Der Avedisian/ B6-Agresta

B8-Kanashiro

 

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

B8-Koha

B6-Yoon

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-10-29

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

24

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Goodwin/G6-Pinto

G8-Falk

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Daggett/ G5-Walsh

G8-Conrad

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Jones/ G4-Wilson

B5-Thompson/ B5-Eastwood

B8-Minogue

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Hoefkens/ B4-Alimi

B5-Alves/ B5-Crema

B8-Urdan

n/a

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Jones/ B4-Kamich

 B6-Green/ B6-Cho

B8-Alves

B8-Koha

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

B6-Condori/ B6-Yoon

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-11-05

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

20

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Goodwin/G6-Jones

G8-Conrad

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Daggett/ G5-Johnsen

G8-Falk

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Ready/ G4-Weeks

B5-Eastwood

G8-Li

n/a

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Trementozzi/B4-Alimi

B5-Jo/ B5-Farrell

B8-Ryan

n/a

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Jones

B6-Der Avedisian/ B6-Cho

B8-Kanashiro

B8-Singh

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

n/a (sunset)

B6-Condori

n/a

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-11-12

Lincoln 1 (TURF)

Lincoln 2 (TURF, LIGHTS)

Lincoln 3 (TURF)

Center Track (TURF, LIGHTS)

Adams

Clarke

Diamond

Estabrook

Harrington (#2/#1)

Muzzey

24

9am - 10.30am

in-town girls

G6-Snyder/ G6-Pinto

G8-Callahan

in-town boys

 

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls/in-town boys

G5-Walsh/ G5-O Donoghue

G8-O'Mahony

in-town boys

G4 Jones

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

G4-Wilson/ G4-Powell

B5-Thompson/ B5-Parsons

B8-Minogue

n/a

B4-Gosavi

n/a

K-2 program

 

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

B4-Hoefkens/ B4-Wise

B5-Alves/ B5-Crema

B8-Urdan

n/a

n/a

n/a

TOPS

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

B4-Terborgh/ B4-Kamich

B6-Green/ B6-Agresta

B8-Alves

B8-Koha

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

n/a (sunset)

B6-Yoon

n/a (sunset)

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

 

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

 

2022-11-13

Lincoln 1

 

Lincoln 3

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

Harrington (#2/#1)

Muzzey

1

9am - 10.30am

in-town girls

 

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

10:30am - 12.00pm

in-town girls

 

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

12:00pm - 1:30 pm

 

 

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

1:30pm - 3:00pm

 

 

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

3:00pm - 4:30pm

 

 

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

 

n/a

4:30pm - 6:00pm

 

 

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

220

Tied out to Bays